Мрачната серия за Атлетик Билбао продължи. При визитата си на Еспаньол баските записаха 11-ти двубой без победа в Ла Лига. Срещата завърши при 1:0 в полза на „лос перикитос“, които с 6 успеха, три ремита и две поражения, са с 21 точки на втората позиция.

Междувременно Билбао е 17-ти с 10 пункта.

Еспаньол влезе по-добре в мача, а в 41-ата минута откри резултата. След находчиво центриране Борха Иглесиас излезе очи в очи с вратаря и направи 1:0. В оставащите минути до края на първата част гостите спретнаха две нелоши атаки, като шансове се разкриха първо пред Иняки Уилямс, а след това и пред Раул Гарсия, който все пак не можа да изравни.

През втората част двата състава си размениха по още няколко положения, като отново домакините бяха по-активни. До нови попадения обаче не се стигна.

В 12-ия кръг Еспаньол гостува на Севиля, а Билбао ще направи визита на Атлетико Мадрид.