Еспаньол не успя да победи Елче и завърши наравно 1:1 в домакинския си мач, последен от 29-ия кръг срещу Елче.

Мачът започна с положение за гол за гостите от Елче, които обяче пропуснаха още във 2-ата минута.

В 17-ата минута обаче Серхио Гарсия прекъсна периода без отбелязан гол за Еспаньол в първенството, след като реализира за 1:0.

Първото полувреме така или иначе не предложи много емоции, като единствено тези две положения привлякоха вниманието на зрителите.

През второто полувреме темпото на игра се вдигна, а отборът, който го диктуваше беше този на Елче. След сериозен пропуск на Жонатас от гостите в 58-ата мнатаинута се стигна и до изравнителен гол в тяхна полза.

Кристиан Ерера възстанови статуквото в 77-ата минута за 1:1 отново след чудесна акция на Жонатас.

Решителна намеса на вратаря на Елче Титон остави резултата без промяна в 82-ата минута.

Бившият играч на Левски Гари Родригес се появи на терена за Елче в 73-ата минута.

Еспаньол е 12-и в класирането с 35 точки, а Елче е 16-и с 28.