Еспаньол изскочи на четвърто място в Примера дивисион, след като надделя с класическото 3:0 при домакинството си на Еркулес от 12-я кръг.

Домакините успяха да поведат в резултата в 15-та минута, когато Пабло Даниел Освалдо подаде към Жоан Верду, който прати топката във вратата на Калатаюд.

Каталунците имаха надмощие през първото полувреме, но изпуснаха изгодни положения и така и не успяха да увеличат преднината си.

В началото на второто полувреме Нелсон Валдес имаше две възможности да изравни резултата, но пропусна да вкара.

В 79-та минута вратарят на гостите бе изгонен с директен червен картон от съдията Парадас Ромеро за нарушение срещу футболист на домакините. Наказателният удар бе реализиран от Освалдо в 81-та минута.

В 90-та минута домакините получиха право да изпълнят нова дузпа, като този път точен от бялата точка бе Луис Гарсия.

Леванте излезе от зоната на изпадащите, след като победи с 3:1 като домакин Расинг Сантандер.

Ла Коруня показа, че излиза от кризата и постигна класическа победа с 3:0 над Малага.

Осасуна надделя трудно с минималното 1:0 при домакинството си на Спортинг Хихон.