В мач от 7-я кръг на Примера дивисион Еспаньол и Виляреал завършиха 0:0, като по този начин „жълтата подводница” остана на върха във временното класиране.

Футболистите на двата отбора имаха доста положения, в които можеха да отбележат гол, но в срещата така и не падна попадение.

Гостите имаха първи възможност да вкарат още в 4-та минута, след като Джузепе Роси подаде на Хосеба Йоренте, който стреля, но над напречната греда на вратата на Еспаньол.

Италианският нападател на Виляреал Роси имаше изгодно положение в 24-та минута, но ударът му бе спасен от Карлос Камени.

В 43-та минута пред Роси отново се откри идеална възможност да се разпише във вратата на Камени, след като стреля от въздуха, но топката мина встрани.

Домакините от Еспаньол получиха правото да изпълнят дузпа, след като Раул Тамудо бе съборен в наказателното поле на Виляреал от Капдевила.

Тамудо застана зад топката и стреля силно, но Диего Лопес хвана ъгъла и успя да спаси удара на нападателя на Еспаньол.

В ответната атака Капдевила нахлу в наказателното поле на Еспаньол и шутира, но Камени успя да спаси.

След това равенство Виляреал е на първо място в Примера дивисион със 17 точки, докато Еспаньол остава на девета позиция с 9 точки.