Еспаньол завърши 0:0 при домакинството си на Виляреал от 12-я кръг на Примера дивисион.

Двата отбора играха доста равностойно, а положенията пред двете врати бяха рядкост.

Еспаньол завърши мача с човек по-малко, след като Форлин бе изгонен за втори жълт картон в 75-та минута.

Сарагоса не успя да победи у дома Спортинг Хихон, с който поделиха точките след зрелищното реми 2:2 в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха с 28-ата минута, когато Алберто Ботиа си отбеляза автогол в опит да изчисти топката.

Само две минути по-късно астурианци изравниха, след като Давид Барал се възползва от пас на Де лас Куевас и вкара за 1:1. В 43-ата минута Барал обърна изцяло нещата с втори гол за 1:2 след центриране на Андре Кастро.

След почивката арагонци стигнаха до точката едва в добавеното време на мача. В 93-ата Елдер Пощига наказа грешка в защитата на гостите за крайното 2:2.

Гранада и Расинг Сантандер не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Ариел Нахуелпан получи червен картон.

Райо Валекано постигна категорична домакинска победа с 4:0 срещу Реал Сосиедад.

Домакините поведоха с гол на Пити от дузпа в 13-та минута.

Реал Сосиедад остана с човек по-малко, след като Мартинес бе изгонен с директен червен картон в 14-та минута.

През второто полувреме Мику вкара два гола в 50-та и 63-та минута и покачи резултата на 3:0.

Трасорас оформи крайния резултат в срещата в 77-та минута.