Еспаньол и Атлетик Билбао не излъчиха победител и завършиха 1:1 в мача помежду им от 19-ия кръг на Примера дивисион.

Еспаньол поведе в резултата в 29-та минута с гол на Херард Морено в 29-та минута.

Баските бързо успяха да изравнят с гол на Иняки Уилямс в 35-та минута.

Атлетик Билбао можеше да осъществи пълен обрат в 47-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Еспаньол Иняки Уилямс стреля с глава, но Пау Лопес спаси.

Вратарят на баските Яго Ерерин направи много решаващо спасяване в 52-та минута, когато отрази удара на Херард Морено.

В добавеното време на срещата Атлетик Билбао посегна към победата. Аймерик Лапорт стреля от фаул, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Атлетик Билбао е единадесети с 25 точки, докато Еспаньол е четиринадесети с 24 точки.