Отборът на Елче постигна очаквана и важна победа над последния в Примера дивисион тим на Кордоба. Гостите се наложиха с 2:0 и така допълнително утежниха и без това тежката ситуация в тима на „зелено-белите“.

След равностойно първо полувреме, гостите все пак успяха да излязат напред в резултата в 41-ата минута, когато точен бе Енцо Роко. Вторият гол за Елче бе дело на Марио Пасалич в 68-ата минута.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Борха Гарсия от тима на домакините получи директен червен картон, с което направи задачата на своя отбор съвсем непосилна.

Със спечелените три точки тимът на Елче взе глътка въздух в борбата за оцеляване в Примера дивисион, събирайки актив от 31 точки и изкачвайки се до 15-ото място във временното класиране. Следващите три тима – Депортиво Ла Коруня, Алмерия и Леванте имат по равен брой точки – 28. Кордоба пък остава на последната позиция с минимални шансове за спасение.