Елче победи Селта с минималното 1:0 в мач от осмия кръг на Ла Лига. Домакините стигнаха до успеха с гол в началото на второто полувреме чрез Дарио Бенедето, а попадение на гостите бе отменено в добавеното време на двубоя.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което нямаше много чисти голови положение. Все пак Елче имаше предимство във владението на топката, но домакините не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника.

В 49-ата минута Елче откри резултата. Фидел успя да продължи към Дарио Бенедето след разбъркване в наказателното поле, след което нападателят с изстрел в горния ляв ъгъл реализира.

Малко преди края на двубоя отново Дарио Бенедето бе близо до второ попадение. Той получи топката в наказателното поле, след което стреля в средата, но защитник на гостите великолепно изби.

Така се стигна до драмата в последната минута на редовното време. Яго Аспас стигна първи до топката след последвал рикошет и реализира, но ситуацията бе прегледана с Вар и голът не бе зачетен.

С победата Елче се изкачи на 12-ата позиция с актив от девет точки, докато Селта е 15-и с две по-малко.