Елче поднесе изненада, побеждавайки Атлетик Билбао с 2:1 като гост в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион като по този начин се отлепи от дъното на класирането в Испания.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута, когато след отборна комбинация, Жонатас с гърди предостави топката на връхлитащия Виктор Родригес, който влезе с нея в наказателното поле и успя да я промуши в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В началото на втората част Елче успя да нанесе нов удар, удвоявайки своя аванс. Отново в основата бе Жонатас. Нападателят открадна топката от Баленсиага в близост до аутлинията, след което хитро я върна назад към Файкал Файр, който с точен удар вкара за 2:0.

До края на мача домакините имаха сили единствено да стигнат до почетен гол. Той бе дело на Микел Сан Хосе в 73-ата минута. След поредица от рикошети и лошо избита топка, кълбото попадна в краката на Сан Хосе, който от границата на наказателното поле с фамозен удар реализира за крайното 1:2.

В класирането Атлетик Билбао е на 12-а позиция с 19 точки, докато Елче се изкачи на 19-а позиция с 14.