Елче победи Селта с 1:0 в мач от 26-тия кръг на Примера дивисион като по този начин завоюва много ценни три точки в борбата за оцеляване.

Дебют за Елче записа бившата звезда на Левски Гари Родригес. Фланговият футболист влезе в игра в 75-а минута и се включи много силно като помогна на своя отбор да стигне до минималната победа.

Отборът, който повече търсеше победата бе този на гостите от Виго, които по-добри в по-голямата част от двубоя. Елче обаче се защитаваше добре и в същото време използва своя шанс в края на мача, за да стигне до успеха.

В 85-а минута атаката на домакините вървеше отляво, когато Коро подаде към влезлия като резерва Карлес Хил. Той пое перфектен начин смени посоката и се освободи от Рафиня, след което с отличен удар в долния ляв ъгъл на вратата вкара за крайното 1:0.

В класирането Елче се изкачи на 12-о място с 29 точки и вече е само на една зад Селта. Тимът от Виго е на 11-а позиция.