Отборите на Елче и Кадис завършиха с равенство 1:1 двубоя си от 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Срещата стартира с принудителна смяна за гостите, след като Хайро Искиердо се контузи и бе заменен от Алберто Перея.

След 38 минути игра Елче откри резултата чрез Лукас Бойе, който след като овладя страхотен пас на границата на наказателното поле прати топката право в мрежата на противника.

В края на първата част бе отсъдена и дузпа за домакините, но след преглед с ВАР съдията промени решението си и наказателният удар бе отменен.

Драмата обаче се запази, след като в добавеното време на първата част голмайсторът на Елче получи втори жълт картон и напусна терена след само едно полувреме.

Логичното се случи и с човек повече Кадис стигна до изравнително попадение в 55-ата минута. Алваро връхлетя върху топката и с глава намери десния ъгъл на стража на Елче.

Последваха още няколко възможности за домакините, но те така и не доведоха до промяна в резултата.

Така Кадис най-накрая вдигна глава от загубите и вече има 15 точки в своя актив, което му отрежда пето място. Елче, от своя страна, записа трето поредно равенство и остава на осмата позиция с 13 точки.