Отборът на Валенсия бе победил в последните си два мача и бе показал признаци за съживяване. Ейбар обаче върна „прилепите“ към загубите след солидна победа с 4:0 на „Местая“.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Гонсало Ескапанте центрира в наказателното поле. Там бе Серхио Енрих, който от близко разстояние с глава вкара за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме обаче Валенсия получи решителния удар в мача. Карлос Солер Барахан извърши грубо нарушение без топка в наказателното поле и бе изгонен, а освен това съдията Хосе Монтеро отсъди дузпа. Зад токата застана Адриан, който не сбърка и удвои аванса на своя отбор.

С човек повече на терена през второто полувреме за Ейбар не бе проблем да контролира ситуацията на терена. Дани Гарсия реализира третия гол в мача в 57-ата минута след мигновен шут от границата на наказателното поле.

Крайното 4:0 оформи Енрих с втория си гол в мача в 77-ата минута. Той се възползва от центриране на Фран Рико и стреля точно в горния десен ъгъл.

В класирането Ейбар е на седмо място с 32 точки, а Валенсия е на 16-а позиция с 19, на 6 над зоната на изпадащите.