Ейбар взе победата като гост с 3:2 над Спортинг Хихон в мач от 18-ия кръг на Примера Дивисион.

Гостите откриха резултата в 4-ата минута след отсъдена дузпа в тяхна полза. Наказателният удар реализира Адриан.

Пет минути по-късно Хихон обаче успя да изравни. Карлос Кармона остави вратаря тотално неподготвен и от далечна дистанция прониза вратата на Ейбар.

В 21-ата минута гостите отново поведоха, този път чрез Педро Леон. Първоначално стражът успя да избие един удар, но след това Леон се намираше на точното място и вкара за 2:1.

Две минути след него Антонио Луна пък вкара трети гол за Ейбар. При сходна ситуация и грешка на защитата резултатът стана 3:1.

В 58-ата минута Хихон успя да върне още едно попадение. Начо Касес стреля от далчено разстояние, а защитата изобщо не реагира.

Ейбар се изкачи до 9-ата позиция.

Последните в класирането Гранада и Осасуна завършиха 1:1, а до края на мача Гранада остана с 9 души на терена след 2 червени картона.