Отборът на Ейбар постигна класическа победа над Еспаньол в последен мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Домакините се наложиха с 3:0 и така изпревариха днешния си противник във временното класиране.

Двубоят, който се игра пред по-малко от 4000 зрители на стадион „Мунисипал Ипуруа“ в Ейбар, започна равностойно, но домакините бяха тези, които успяха да поведат в резултата.

Той бе открит в 24-ата минута от Серхи Енрих, който се възползва отлично от подаване на Папе Диоп. След допуснатия гол, гостите от Барселона тотално свалиха гарда и през второто полувреме допуснаха нови две попадения.

Те бяха дело на Пабло де Бласи и Шарл, съответно в 52-ата и 84-ата минути на мача.

Футболистите на Еспаньол така и не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратата на домакините.

Ейбар се изкачи до 11-ото място във временното класиране с 25 точки, докато Еспаньол вече е 13-ти с точка по-малко от днешния си съперник.