Отборът на Ейбар зареди трета поредна победа. В мача от 18-ия кръг на Ла Лига, тимът, воден от Мендилибар се наложи с 2:1.

Така Ейбар събра 27 точки на седмото място, докато Лас Палмас, който регистрира 13-а загуба, е на дъното с 11.

Първата по-интересна ситуация в мача бе дело на Ейбар. В 14-ата минута Инуй отправи удар с глава, но Леандро Чичизола спаси.

В 31-ата минута дузпа бе отсъдена в полза на Лас Палмас. Реферът Гонсалес видя нарушение на Анаитс Арбийа в наказателното поле, който се впусна да блокира съперник, получи се съприкосновение помежду им и играчът на Лас Палмас се строполи. Съдията посочи бялата точка. Джонатан Виера се нае с изпълнението и стреля за 1:0.

Джонатан Кайери се оказа в центъра на добра ситуация в 59-ата минута, след като стреля, но встрани от вратата.

След 70-ата минута Ейбар записа силни минути, в които направи пълен обрат. В 73-ата минута след центриране от фаул, Фабиан Орейана засече за 1:1.

Серхио Енрих покачи на 2:0 в 78-ата минута. При центриране отляво той засече за крайния резултат.