Ейбар сложи край на серията без поражение на Виляреал във всички турнири, след като "артилеристите" спечелиха с 2:1 в мач от десетия кръг на Ла Лига. Победата изкачи Ейбар до седмо място в генералното класиране при актив от 15 точки, докато "жълтата подводница" се намира на пето място с 19 пункта.

Бруно Сориано даде аванс на гостите от Виляреал с гол от дузпа в 41-та минута на мача, но Ейбар стигна до пълен обрат през второто полувреме. Рамис изравни в 80-та минута на срещата, а три преди края на редовното време домакините вкараха и победния гол.

Той падна след бърза контраатака, в която Серхи Енрих проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и пусна топката към самотния Педро Леон, който я вкара със силен удар във вратата на Виляреал за 2:1. До момента през сезона Виляреал имаше само две загуби, като и двете бяха допуснати през месец август в квалификации за Шампионската лига срещу Монако.