Отборите на Ейбар и Леванте не се победиха в мача от десетия кръг на Ла Лига. Срещата помежду им завърши при 2:2.

Двата състава си поделиха по едно полувреме, като гостите от Леванте бяха по-активни през първите 45 минути, когато поведоха с 2:0, а през втората част домакините бяха значително по-активни и стигнаха до изравняване.

Леванте откри след 35 минути игра. Хосе Моралес бе намерен непокрит в наказателното поле от Иви и стреля за 1:0. Две минути след това преднината гостите набъбна. Енис Барди получи много хубав пас и завърши перфектно за 2:0.

След почивката Ейбар върна интригата в мача. Арбия стреля много точно от фаул, пращайки топката в горни десен ъгъл за 1:2. Натискът на домакините продължи, а в 74-ата минута изравняването бе факт. Такаши Инуй излезе очи в очи с вратаря и шутира, но Раул Фернандес пресече опасността. Топката попадна в Чарлес, който с мощен изстрел направи 2:2.

В заключителните минути двата състава си размениха по още една атака, но до нови попадения не се стигна.

В класирането Леванте е 11-и с 12 точки, а Ейбар е 17-и с 8.