Късен гол донесе победата на Ейбар срещу Леганес в мача от 23-ия кръг на Ла Лига. Иван Рамис отбеляза единственото попадение за успеха с 1:0. Така Ейбар събра 35 точки във временното класиране и излезе на шестото място пред Севиля (33), който още в неделя може да възстанови позициите си при успех над Жирона.

Леганес е 12-и с 29 пункта.

Срещата премина при надмощие на Ейбар. Гостите владееха повече топката и създадоха по-чистите положения, от които успяха да материализират само едно.

В 49-ата минута дойде първата по-сериозна опасност пред вратата на Леганес. Дани Гарсия достигна до прекрасно центриране в наказателното поле и с глава стреля, но топката профуча на сантиметри от вратата.

В 84-ата минута Леганес остана с човек по-малко. Само десет минути след като вече бе официално предупреден, Димитриос Сиовас получи втори жълт картон и напусна игра.

При 11 на 10 гостите изпълниха корнер в 94-ата минута, а Иван Рамис засече за крайното 1:0.

В следващия кръг Леганес гостува на Жирона, а Ейбар посреща Барселона.