Атлетик Билбао реализира два наказателни удара, за да стигна до равенство 2:2 при домакинството си на Залцбург в мач от група F на Лига Европа.

Гостите от Австрия поведоха с 0:1 с гол на Валнер в 29-та минута. Шест минути по-късно Леонардо удвои преднината на Залцбург.

През първото полувреме звездата на баските Фернандо Йоренте на три пъти направи фрапиращи пропуски.

През второто полувреме домакините отново имаха надмощие, но трудно стигаха до опасни положения.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 68-та минута, която бе реализирана от Йоренте.

Залцбург остана с човек по-малко в 75-та минута, когато Линдгрен съботи Аморебиета в наказателното поле на австрийците и съдията посочи бялата точка и изгони футболиста на гостите. Йоренте бе точен от бялата точка за 2:2

До края на мача футболистите на Атлетик Билбао се втурнаха в атаки, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.

В другия мач от групата Слован Братислава и ПСЖ завършиха 0:0, а френският тим завърши с 9 човека.

През първото полувреме гостите от Париж имаха превес, но пропуски направиха Пасторе и Ердинг.

Шантом бе изгонен за втори жълт картон в 64-та минута и остави отбора на ПСЖ в намален състав.

ПСЖ остана с девет футболисти в 80-та минута, когато Тиене бе изгонен също за втори жълт картон.

Домакините от Слован не успяха обаче да се възползват от създалата се ситуация.