Уеска спря негативната серия, в която се намираше от четири поредни загуби в испанското първенстви и завърши 1:1 при домакинството на Жирона от седмия кръг на Ла Лига.
Домакините създадоха първата по-сериозна опасност в мача в 33-та минута, когато Есекиел Авила стреля, но топката премина на сантриметри встрани от десния стълб на вратата на Боно.

Съдията Адриан Вега свири дузпа за Жирона в 35-та минута, след като ВАР помогна за решението на арбитъра.

Наказателният удар бе реализиран от Карлос Стуани в 37-та минута и Жирона поведе в резултата.

Съдията Вега свири нова дузпа в мача в 70-та минута за нарушение на Бернардо Еспиноса в наказателното поле на Жирона. Арбитърът отново се консултира с ВАР, за да потвърди своето решение.

Уеска успя да изравни резултата в 72-та минута, след като Гонсало Мелеро реализира отсъдената дузпа.

Вратарят на Жирона Боно направи много добро спасяване в 76-та минута, когато успя да отрази удара на Алекс Гаяр.

Жирона можеше да стигне до победата в 83-та минута, но удара с глава на Порту не намери целта.

Есекиел Авила можеше да донесе победата на Уеска в 84-та минута, но от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата на Жирона.

Жирона има 9 точки и се намира на девета позиция, докато Уеска има 5 точки и е на осемнайста позиция.