Хетафе ще играе в 1/4-финалите за Купата на краля на Испания. Тимът, воден от Пепе Бордалас, задържа равенство 1:1 като гост на Реал Валядолид в реванша между двата тима от 1/8-финалите на надпреварата. Така с общ резултата 2:1 Хетафе предължава напред.

На "Хосе Сория" нападателят Анхел Родригес даде аванс на гостите от Мадрид с попадение от дузпа в 29-ата минута, което осигури комфортна преднина от двата мача на тима. Валядолид опита да се върне в срещата, но силите на 13-ия в Ла Лига стигнаха само до попадение на Даниеле Верде в 50-ата минута, след асистенция на Антонио Регал.

В 68-та минута Бруно Гонсалес от Хетафе уцели греда, а 5 минути преди края Рубен Алкорас от Валядолид не успя да върне своите в срещата, след като пропусна дузпа.

Двубоят бе равностоен (притежание 56-46% в полза на домакините), като двата тима си отправиха 9-8 удара (повече за Валядолид), но по-точните шутове към вратата бяха в полза на Хетафе - 5-3.

Реал Валядолид - Хетафе 1:1

0:1 Анхел Родригес 29'

1:1 Даниеле Верде 50'