Атлетико Мадрид победи с 2:0 Абърдийн в среща от група В от турнира за Купата на УЕФА. „Дюшекчиите” имаха и известна доза късмет, като попаденията им паднаха от дузпа и след автогол.

Атлетико определено бе по-добрият отбор на терена на „Висенте Калдерон”, като футболистите на Хавиер Агире пропуснаха много положения, а Мариано Перния удари и греда.

Малко преди края на първото полувреме Майкъл Харт покоси Серхио Агуеро в наказателното поле, а Диего Форлан бе точен от дузпа. 15 минути по-късно Шимао изпълни пряк свободен удар, след който топката облиза пръстите на вратаря Лангфийлд, удари се на гол линията, след което рикошира в стража и влезе във вратата за 2:0.

Абърдийн пък нямаше никакъв късмет и загуби двата футболисти заради контузии – МакНамара и Джейми Смит напуснаха още през първото полувреме.

В другия мач от група В Локомотив Москва загуби от ФК Копенхаген с 0:1.