Борусия Дортмунд записа важна крачка към титлата в Германия, след като в мач от 23-тия кръг победи Санкт Паули с 2:0.

Лукас Бариос откри резултата в края на първото полувреме след асистенция на Нури Шахин.

В 49-а минута голмайсторът пое топката след центриране на Шмелцер и опита да намери Левандовски. Пасът му обаче срещна тялото на Ралф Гунеш и влезе във вратата на гостите за крайното 2:0.

Хамбургер постигна категорична победа с 4:0 над Вердер Бремен. Головете за домакините реализираха Младен Петрич (42’), Хосе Паоло Гереро (64’, 79’) и Бен-Хатира (87’).

В класирането Дортмунд е лидер с 55 точки, на 13 зад втория Байер Леверкузен, който има и мач по-малко. Хамбургер е седми с 36, а Санкт Паули 11-и с 28. Вердер съвсем утежни положението си и в момента е на 14-а позиция само на точка пред зоната на изпадащите.