Отборът на Севиля победи Ейбар с 3:1 в драматичен двубой. Драмата обаче, този път се разрази по трибуните на стадион „Ипуруа“.

След втория гол на гостите, феновете на Севиля изразиха много бурно радостта си в своя сектор. Това доведе до срутването на огражденията на трибуната. Част от привържениците се оказаха на терена. Двама от тях бяха изнесени на носилка от стадиона.

Всичко това прекъсна мача за около 6 минути, а след това двата тима доиграха срещата от 7-ия кръг на Примера дивисион.

През първото полувреме зрителите така и не станаха свидетели на попадение. Трите гола за Севиля паднаха след почивката.

В 48-ата минута Андре Силва комбинира превъзходно с Хесус Навас и отблизо вкара за 1:0.

Изключително драматичните мигове дойдоха 10 минути по-късно. Главният рефер отсъди наказателен удар за игра с ръка, а точен от бялата точка се оказа Евер Банега. Именно това отприщи буйната радост у привържениците, след като аржентинецът отиде при агитката, за да я поздрави.

В заключителните минути на мача паднаха още два гола. Евер Банега вкара втория гол в срещата след мощен шут отдалеч за 3:0. Едва накрая Ейбар върна едно попадение чрез Жоан Жордан за крайното 3:1.

След успеха Севиля заема второ място с 13 точки, колкото има и третият Реал Мадрид, но Белият балет излиза по-късно тази вечер срещу Атлетико Мадрид. Лидер е Барселона с 14 пункта. Ейбар е на 15-о място със 7 точки.