В първи двубой от 5-ия кръг на Примера Реал Сосиедад постигна успех с минималното 1:0 като гост на новака Уеска, а в края на двубоя на терена имаше само 9 футболисти след два червени картона. Победното попадение дойде в 64-ата минута, след като Мерино не остави шансове на вратаря на домакините.

През първата част Рубен Пардо от Реал тества рефлексите на вратаря на Уеска, но той се представи на ниво в 44-ата минута на срещата.

През втората част предстоеше най-интересното. В 53-ата минута Хуанми пропусна да открие резултата, но това стори Мерино в 64-ата минута.

В 71-ата минута Хеанми получи жълт картон, но остана недоволен от решението на рефера и го изрази бурно, а съдията му вдигна втори жълт картон и го изгони от терена.

Реал Сосиедад остана с девет души на терена, след като Тео Ернандес получи директен червен картон в 82-ата минута, след като удари без топка съперник и беше отстранен от терена.

Домакините направиха всичко възможно да изравнят резултата, но не сполучиха и успехът остана за Реал Сосиедад.

В класирането Реал е на 6-ото място със 7 точки, но и с мач повече, а Уеска е на 16-ото място с 4.