Севиля надигра Еспаньол с 3:2 като гост в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. За възпитаниците на Юлен Лопетеги това бе и първи успех от началото на кампанията в първенството.

Ерик Ламела даде летящ старт на андалусийци в първата минута, преди Хосе Кармона да вкара два пъти, за да даде комфортен аванс на гостите от 3:0. До почивката обаче каталунците върнаха едно попадение чрез Хоселу от дузпа, а малко след изтичането на час игра Мартин Брейтуейт намали още от изоставането на тима от Барселона. В 84-та минута Ламела пое преждевременно към съблекалните за втори жълт картон, но в крайна сметка Еспаньол не успя да стигне до равенството.

Двата отбора са с по четири точки, заемайки 15-а и 16-а позиция в класирането. За Еспаньол предстои гостуване на Реал Сосиедад, докато Севиля първо пътува до Дания за визита на Копенхаген, а след това гостува и на Виляреал в Ла Лига.