Депортиво Ла Коруня взе минимална, но ценна победа с 1:0 над гостуващия Леганес в мач от 15-ия кръг на испанското първенство.

Тези три точки изкачиха галисийците на 15-ата позиция с 15 точки, а Леганес остана осми с 20.

Депортиво откри резултата с късметлийски гол на Адриан. Той стреля в средата на вратата, но стражът на Леганес Иван Пичу се намеси неадектватно и галисийците излязоха напред в резултата в 24-ата минута – 1:0.

Двубоят между Адриан и вратаря на гостите продължи и по-нататък в двубоя, но вече с превес на футболиста с №1 на Леганес. Той спаси удар на нападателя в 31-ата минута.

През второто полувреме Карлес Хил намери напречната греда на вратата на Леганес, после пак дойде време за Адриан да се пробва да вкара, но този път не уцели вратата в 81-ата минута, а сетне бе сменен.