Депортиво измъкна ценна точка във Виляреал, където завърши 1:1 в мач от 18-я кръг на Ла Лига. В друг мач от кръга Атлетик Билбао постигна от своя страна логична и рутинна победа с 2:0 срещу гостуващия Алавес.

Депортиво Ла Коруня се измъкна точно над чертата с изтръгнатото равенство 1:1 на терена на Виляреал. „Жълтата подводница“ води дълго в резултата с гола на Енес Юнал в 30-ата минута. Румънският нападател Флорин Андоне обаче възстанови ремито в 84-ата минута и донесе ценна точка за Депортиво. Тимът от Ла Коруня е 17-и с 16 точки, а Виляреал пропусна да заеме петата позиция и остана шести с 28 пункта.

Атлетик Билбао поведе в баското дерби с Алавес с попадението на Хавиер Ечеита в 8-ата минута. Крайното 2:0 фиксира от дузпа в 64-ата минута Ариц Адурис.

С тази си победа в 18-ия кръг Атлетик събра 24 точки и заема осмата позиция в касирането, докато Алавес е точно под чертата – 18-и с 15 пункта.