Валенсия пропусна възможността да се изравни с Виляреал на четвъртото място в испанското първенство по футбол, след като в среща от 24-ия кръг "прилепите" допуснаха късен изравнителен гол за 1:1 в гостуването си на Депортиво Ла Коруня.

Така Валенсия зае пето място с 39 точки, на две зад Виляреал. Толкова има и Малага, която по-рано днес се наложи с 3:1 над Валядолид. Три точки по-малко след 24-ия кръг събраха Депортиво и Атлетико Мадрид.

Давид Вия бе на път да се превърне за пореден път в герой за отбора си, след като откри резултата в 25-та минута на срещата. Нападателят на Валенсия обаче си изработи червен картон в 77-та минута и Депортиво усили натиска пред вратата на гостите. В 80-та минута Адриан Лопес Риску вкара изравнителния гол за крайното 1:1.