С два гола на Давид Вия Валенсия победи у дома Хетафе с 2:1 в последната среща от 23-ия кръг на Примера дивисион.

Голмайсторът на Евро 2008 се разписа в 39-ата и 52-ата минута за 2:0, а неговият съотборник Алексис бе изгонен час след началото на двубоя на Местая.

Останали с човек повече гостите от Хетафе се активизираха и успяха да върнат едно попадение чрез Ману дел Морал в 75-ата минута.

Валенсия все пак успя да устиска преднината си и да грабне трите точки. Прилепите продължават да са трети в класирането с 46 точки. Хетафе е осми с 32.

Вия пък излезе начело в подреждането при голмайсторите със 17 гола, като задмина Лео Меси от Барселона, който има 16 попадения от началото на сезона в Ла Лига.