Бурен и драматичен край имаше последния двубой от 2018 г. Атлетик Билбао и Реал Валядолид. Двата тима не успяха да се победят и завършиха при 1:1 на "Сан Мамес" в Билбао.

Срещата бе решена в добавеното време на втората част. В 92-ата минута Оскар Плано отбеляза много спорен гол, който в крайна сметка бе зачетен. Плано получи пас от Енеш Унал в наказателното поле на домакините и сякаш бе в засада. Впоследствие ударът му намери очертанията на вратата и донесе точка за новаците. След консултацията с ВАР, реферите не отмениха попадението.

Преди това Аритс Адуритс бе дал аванс на Атлетик в 46-ата минута. Тимът продължава да няма загуба срещу този съперник в последните 7 двубоя по между им.

След това равенство Ателтик излиза закратко от зоната на изпадащите, като след 17 кръга има актив от 16 точки. Валядолид е 11-ти с 21 т.

Атлетик Билбао - Реал Валядолид 1:1

1:0 Аритс Адуритс 46'

1:1 Оскар Плано 92'