С голове на братята Иняки и Нико Уилямс Атлетик Билбао спечели с 2:1 при визитата си на Еспаньол в мач от 28-мия кръг на испанското футболно първенство.

28-годишният Иняки откри резултата в средата на първото полувреме, когато получи добро подаване от Дани Гарсия.

Точно преди почивката попадение на домакините от Еспаньол бе отменено заради игра с ръка.

В 69-ата минута за баските в игра се появи и 20-годишният Нико Уилямс, който след само шест минути удвои преднината на тима си.

Домакините съумяха да върнат един гол в 90-ата минута чрез Сержи Дардер, но в добавеното време каталунците останаха с човек по-малко след два последователни жълти картона на Алейш Видал, което сложи и край на надеждите им поне за точка.

С победата Атлетик си върна седмата позиция в класирането с 40 точки. Еспаньол остава в зоната на изпадащите - на 18-о място с 27./БТА