Аржентинската "надежда" Лионел Меси се опитва по всякакъв начин да подражава на своя идол и сънародник Диего Марадона. И след като бе обявен да наследник на легендата, Меси успя да повтори и най-срамния момент в кариерата на дон Диего - "божията ръка".

Сравнете двата "гола":

Божията ръка на МАРАДОНА

Божията ръка на ЛЕО МЕСИ

17 години след като Марадона донесе победата на Аржентина над Англия на Световното първенство в Мексико с гол, отбелязан с ръка, това се опита да направи и Меси.

В 43-та минута на каталунското дерби с Еспаньол, нисичкият нападател на Барселона почти хвана с ръка топката и с баскетболен похват я прати в мрежата зад Камени за 1:1.

Връщайки по този начин Барселона в мача в края на първото полувреме, имитаторът на Марадона, свенливо и съвсем не "мъжки" гледаше как невярващите на очите си играчи на Еспаньол са обградили главният рефер и неговия асистент.

В крайна сметка справедливостта взе връх и този гол остана без никаква стойност, а Барса почти сигурно загуби титлата, след 2:2.