Атлетик (Билбао) продължава да лекува загуби с победи в испанската Ла Лига. Тази вечер "лъвовете" бяха от печелившата страна, справяйки се с последния във временното класиране Леванте (3:1).

Двубоят на "Сан Мамес" беше решен след почивката, когато паднаха и всички четири попадения в мача. Баските вече са с 40 точки и смело могат да погледнат към местата в евротурнирите. Още повече, че през седмицата отпаднаха на полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Резултатът беше открит в 63-ата минута, когато Весга превърна в попадение чудесна асистенция на Беренгер. Четвърт час преди края Иняки Уилямс успокои трибуните с второ попадение в мрежата на Карденяс.

"Жабите" бяха тотално сломени в 88-ата, след като Зарага беше точен от дузпа. В оставащите секунди от срещата валенсианци все пак не си тръгнаха капо, защото Де Фрутос се разписа за крайното 1:3.