На своя стадион Сан Мамес Атлетик Билбао победи с 3:0 Леванте и изскочи на 5-о място в класирането на Примера дивисион.

За гостите, които започнаха отлично сезона в Испания, това бе 5-а поредна загуба като гост и 2-а в последните 3 мача, в които спечелиха само една точка.

Баските си осигуриха успеха още до почивката, когато водеха с 2:0 с попадения на Фернандо Аморебиета в 11-ата минута и Фернандо Йоренте в 40-ата.

Минута преди края опитният бранител на гостите Хуанфран бе изгонен за втори жълт картон, а в последвалото изпълнение на ъглов удар Микел Сан Хосе бе оставен непокрит на два метра от вратата и с глава оформи крайното 3:0 в полза на тима на Марсело Биелса.

Атлетик Билбао направи сериозен скок в класирането, като от 9-а позиция се изкачи на 5-а с актив от 26 точки. Леванте е 4-и с 30 точки.