Тимът на Атлетик Билбао победи Севиля с 2:0 в мач от поредния кръг на испанската Примера дивисион. Домакините показаха далеч по-стойностна игра и заслужено се поздравиха с успеха.

Победата изкачи отбора на Билбао на девета позиция във временното подреждане преди изиграването на останалите мачове утре. Севиля пък остана осми.

Резултатът в срещата откри Йесте с гол в 28-ата минута. До края на първата част домакините можеха да увеличат преднината си, но стражът на гостите се представи на ниво.

В началото на втората част Ескюде от състава на Севиля получи директен червен картон, което оказа сериозно влияние върху играта на гостите. Само няколко минути след изгонването на футболиста, домакините стигнаха до втори гол дело на Ласкюрейн.

По-рано Барселона също записа победа. Каталунците не срещнаха трудности срещу Мурсия, печелейки с категоричното 4:0 на своя „Ноу Камп“.