Елитният Атлетик Билбао се поизложи в първия си мач от 1/16-финалите за Купата на Краля. Баските не успяха да победят третодивизионния Форментера като гости и мачът завърши 1:1.

Все пак представителят на Примера дивисион ще има възможност да поправи грешката в реванша, който ще се играе на неговия "Сан Мамес". Тази битка е в края на ноември и аматьорите вече изглеждат обречени.

Иначе феновете на Форментера могат да са щастливи от видяното от момчетата си. Те дори поведоха в резултата срещу далеч по-класния си и титулуван съперник в 61-та минута чрез Фернандо Линан.

Раул Гарсия обаче бързо върна Атлетик в мача и изравни само две минути по-късно, като по този начин поне спести унижението на тима си да падне от третодивизионен тим, па макар и с резервите.