Закъсалият отбор на Атлетик Билбао записа много важна победа в борбата в дъното на Примера дивисион. Срещу пряк съперник като Селта Виго Атлетик стигна до успеха с 2:1 като гост.

Резултатът бе открит в 19-ата минута от Икер Муниаин, който бе изведен от Инаки Уилямс и хладнокръвно реализира в горния ляв ъгъл.

В добавеното време на първата част обаче Селта изравни чрез Франсиско Белтран, който засече от непосредствена близост пас с глава на Макси Гомес, който отклони след корнер.

Атлетик обаче отново излезе напред в 54-ата минута. Иняки Уилямс излезе очи в очи с вратаря Рубен Бланко и без проблеми реализира под неговия плонж.

До края на мача Билбао удържа крехкия си аванс и в крайна сметка си тръгна с трите точки. С тях тимът излезе от зоната на изпадащите като с 19 точки е на 17-о място. Селта е 14-и с 21 точки.