Отборът на Атлетик Билбао продължи серията си без победа в Ла Лига. В двубой от 9-ия кръг баските направиха 1:1 като гост на Ейбар и вече 7 мача нямат успех.

Домакините откриха след дузпа в 17-ата минута, а Иняки Уилямс изравни в 21-ата минута.

При все ремито бе прекъсната серията от две поредни победи на Ейбар, който заема 12-ото място в класирането с 11 пункта. Билбао е 17-и с 8.

Ейбар започна активно мача, а в осмата минута минута бе организирана първата по-сериозна атака. Папа Диоп насочи опасен изстрел, но топката прелетя над напречната греда. В 15-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но реферът остана безмълвен.

Бялата точка Хесус Мансано посочи в 16-ата минута. След остро центриране отдясно, Мартинес понечи да попречи на Енрих, към когото бе адресиран пасът, а съдията с помощта на ВАР видя задържане и отсъди дузпата.

С изпълнението се нае Чарлес, който с техничен удар по земя направи 1:0.

Радостта на домакините не трая дълго и в 21-ата минута паритетът бе възстановен. Иняки Уилямс получи находчиво подаване от Гарсия, като оформи 1:1.

През второто полувреме играта навлезе в по-спокойно русло, а единственото по-интересно положение бе в полза на Ейбар в 66-ата минута. Рубен Пена се озова на стрелкова позиция, като отклони топката с глава, но Ерерин направи великолепно спасяване.

В следващия кръг Ейбар е гост на Селта Виго, докато Билбао ще направи визита на Райо Велекано.