Атлетик Билбао записа четвърти пореден мач без победа в Примера дивисион, след като изпусна да спечели у дома срещу последния в класирането Спортинг Хихон.

Двубоят от 30-ия кръг на испанския шампионат завърши при равенство 1:1, като гостите стигнаха до хикса на стадион Сан Мамес с гол в 90-ата минута.

Икер Муниаин изпусна дузпа за Атлетик в 37-ата минута. Муниаин се реваншира частично в 77-ата, когато асистира на Оскар де Маркос за 1:0. Секунди преди края обаче Лора се разписа за Спортинг за крайното 1:1.

Билбао, който няма победа в първенството след двата успеха над Манчестър Юнайтед в Лига Европа, се смъкна на десета позиция в подреждането, докато Хихон се отлепи от последното място и вече е 18-и.