Атлетик Билбао оцеля при визитата си на „Ипуруа”, след като направи 2:2 като гост на Ейбар в мач от 29-ия кръг от испанската Примера дивисион. Хиксът е ценен за Ейбар, който се бори за своето оцеляване в елита на Испания и вече има актив от 28 точки, докато баският клуб остава с 39 пункта след 29 игри в Испания.

Иначе, Раул Гарсия откри резултата в осмата минута, но Кике изравни резултата след 19 минути игра. В 59-ата минута треньорът на домакините Хосе Мендилибар бе изгонен с червен картон, но дузпа, реализирана от Фабиан Орейана изведе домакините напред в резултата.

И докато те виждаха трите точки в своя актив, то Асиер Вилалибре изравни резултата на „Ипуруа” след 81 минути игра.

В друг мач от кръга Валядолид и Селта Виго направиха нулево равенство  на „Естадио Хосе Сория”. Така двата отбора ще продължат да се борят за своето спасяване в елита на Испания, след като тимът от Виго е 17-и с 27 пункта, докато Валядолид е с 33 точки.