Отборът на Атлетик Билбао записа победа с 2:1 над Селта Виго в последен мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Успехът изкачи домакините на седмо място във временното класиране, докато Селта остана 13-ти.

Резултатът в мача бе открит в началото на второто полувреме от тима на гостите. Звездата на Селта Яго Аспас вкара поредния си гол с екипа на Виго, откривайки резултата в двубоя.

Футболистите на Селта обаче не успяха да запазят крехката си преднина до края и в последните девет минути на срещата допуснаха пълен обрат.

Първо Адурис изравни за Билбао в 81-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Факундо Ронкалия, който също получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Това се оказа решаващ момент от двубоя, а Микел Сан Хосе осигури трите точки за Билбао с точен изстрел в продължението на мача.