Отборът на Атлетик Билбао се наложи с 2:1 при домакинството си на Депортиво Ла Коруня от 22-ия кръг на Ла Лига. Гостите поведоха още през първата част, но в последствие баските направиха обрат.

С този успех Атлетик се върна на победния кръг, след като в предходния кръг загуби от Барселона. Същевременно поражението бе второ поредно за Ла Коруня.

През първото полувреме Депортиво Ла Коруня бе по-активният отбор. Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 32-ата минута и бе в полза на гостите. Флорин Адоне направи хубав пробив, но ударът му мина встрани от вратата. В 42-ата минута Хуанфран комбинира с Емре Чолак малко след средата на терена. Чолак напредна и с удар от зоната пред дъгата на наказателното поле разстреля Горка Ирайсос – 1:0.

След почивката Билбао бе значително по-активният състав на терена. Домакините създадоха редица опасности пред вратата на своя съперник, а в 71-ата минута Икер Муняин се възползва от едно неразчетено избиване на противниковия страж и изравни - 1:1.

Напрежението в мача остана до самия край, а развръзката настъпи в 89-ата минута. Комбинация между Сусаета и рожденика Арис Адурис завърши с попадение на последния, което бе и победно – 2:1.

В класирането Билбао е седми с 35 точки, а Ла Коруня е 16-и с 19.