Отборите на Атлетик Билбао и Виляреал не излъчиха победител в мача помежду им от 12-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши при 1:1. За „жълтата подводница“ точен бе Мануел Тригерос, а Арис Адурис реализира за баските. През първата част голмайсторът за Виляреал пропусна от бялата точка.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 19-ата минута, когато „жълтата подводница“ получи право да изпълни дузпа. Тя бе отсъдена за фаул на Андер Итураспе в наказателното поле, а съдията без да се колебае посочи бялата точка и вдигна жълт картон на грешника. Мануел Тригерос си заложи топката, но изстрелът му бе отразен от Кепа Арисабалага.

Тригерос се реабилитира след пропуска в 28-ата минута. Той напредна, овладя добре и с прецизен изстрел направи 1:0.

В 37-ата минута стражът на баските заслужи овациите на феновете, след като парира страхотен удар на Карлсо Бака.

През вторите 45 минути играчите на Билбао излязоха преобразени. В 49-ата минута Арис Адурис пое добре, навлезе в пеналта и шутира, но право в гредата. Унай Нунес засече хубаво центриране от фаул в 70-ата минута, но покрай вратата.

Домакините изравниха в 77-ата минута. Адурис отигра центриране от фаул и възстанови паритета – 1:1.

В продължението Денис Черишев овладя прецизно подаване в наказателното поле и шутира, но на сантиметри от десния стълб.