Атлетик Билбао успя да навакса два гола пасив при гостуването си на Валядолид и стигна до 2:2 в мач от 22-ия кръг на Ла Лига.

На „Хосе Сорила“ баските започнаха кошмарно мача, като инкасираха две попадения само в рамките на първия четвърт час. В 8-ата минута Хави Гера получи хубав пас от Андрей Рукавина и без проблем стреля покрай Горка Ираисос. В 15-ата Даниел Ларсон пусна към Албелто Буено и крилото зарадва още повече феновете по трибуните.

Играчите на Марсело Биелса успяха да отговорят сравнително скоро и в 22-ата Оскар Де Маркос успя да намали.

Импулсът в играта на Атлетик продължи и след почивката, като в 56-ата минута испанският национал Маркел Сусаета възстанови равенството.

До края и двата тима заиграха по-предпазливо и логично срещата приключи при 2:2. Този резултат не промени класирането по никакъв начин, като Билбао остана 13-и с 26 точки, а Валядолид – 10-и с 3 повече в актива си.