Осасуна на два пъти беше в ролята на догонващ при гостуването си на Атлетик Билбао, но стигна до равенство 2:2. Точката на тима от Памплона донесе Анте Будимир в 89-ата минута.

По този начин Осасуна продължава да е на 12-о място в класирането с 41 точки, а Атлетик е 8-и с 46 и няма загуба в последните си 9 мача в Ла Лига.

Срещата започна перфектно за домакините и още в 1-ата минута Йон Морсийо откри резултата. Той получи пас с пета от Асиер Вийялибре и успя да преодолее Серхио Ерера. Осасуна отговори в 12-ата минута, когато Дарко Брашанац се оказа непокрит в наказателното поле и отблизо вкара за 1:1.

Ойхан Сансет даде аванс за "баските" в 62-та минута, но хърватинът Будимир успя да накаже домакините за предпазливия край на мача с изравнителен гол в 89-та минута.