Атлетик Билбао победи с 2:0 Валенсия като гост в двубой от 33-ия кръг на Ла Лига. В герой за баските се превърна халфът Раул Гарсия, който се отбеляза и двете попадения.

Той откри в 13-ата минута, след като засече от точката за дузпа прострелно подаване на Иняки Уилямс. В самото начало на втората част Гарсия удвои с бомбен удар с левия крак от границата на наказателното поле.Така Атлетик се изкачи на седмото място във временното класиране с актив от 48 точки, докато "прилепите" са 10-и с 46.

Валенсия записа трета поредна загуба и четвърта от шест мача след подновяването на сезона.

В друг мач от кръга Гранада изтръгна успеха с 2:0 като гост на Алавес. Антонин откри в 25-ата минута, а Солдадо удвои малко след почивката. Гранада е девети с 46 точки, а Алавес е 16-и с 35.