Отборът на Виляреал се наложи с 2:1 при гостуването си на Еспаньол от 25-я кръг на Примера дивисион. „Жълтата подводница“ доминираше в по-важните моменти на мача и закономерно се поздрави с трите точки, след голове на Мойсес и на Жереми Пербе. Попадението за домакините бе дело на Кордоба.

Резултатът бе откри след 39 минути игра. Мойсес се разписа в полза на гостите, след като получи хубав пас и направи 1:0.

Преди това играчите на Вляреал бяха създали още 2 хубави положения на Томас Пина и на Матиас Лейва, но отбраната на „лос перикитос“ се прави подобаващо в тези ситуации.

Същевременно домакините също имаха своите възможности през тези първи 45 минути. Една от тях дойде в 12-ата минута, когато Самио овладя добре на добра позиция, но топката му бе отнета.

С подновяването на играта през втората част възпитаниците на Марселино увеличиха аванса си. Тогава в 50-ата минута Жереми Пербе се оказа на точното място, в точното време и покачи на 2:0.

Домакините не се отказаха да търсят поне почетно попадение, а то дойде в 78-ата минута, дело на Кордоба – 1:2.

В класирането Виляреал е 5-и с 43 точки, а Еспаньол е 10-и с 32.