Oтборът на Реал Мадрид се наложи с 5:1 при домакинството си на Спортинг Хихон от 20-я кръг на Ла Лига. „Белите“ имаха смазващо превъзходство над съперника си през целия мач, като почти не му оставиха шанс. Първото полувреме премина при доста високо темпо, докато през втората част „лос бланкос“ свалиха оборотите.

И петте гола за домакините бяха реализирани през първата част. На два пъти точни бяха Кристиано Роналдо и Карим Бензема, а Гарет Бейл се отчете веднъж. Почетното попадение за гостите бе дело на Исма Лопес.

Срещата обаче не остави само положителни емоции в „кралете“, тъй като наставникът на тима Зинедин Зидан направи две принудителни смени – на Гарет Бейл и на Карим Бензема.

Зинедин Зидан

източник: БГНЕС

Възпитаниците на Зинедин Зидан започнаха силно мача, а в 7-ата минута излязоха и напред в резултата. След корнер, изпълнен от Тони Кроос от ляво на вратата на Хихон, Гарет Бейл бе изпуснат от отбраната на гостите и с глава се разписа за 1:0.

Само след още 2 минути, „белите“ увеличиха аванса си. След добра комбинация между Карим Бенземаи Кристиано Роналдо, „кралската седмица“ се завъртя технично и с мощен удар направи 2:0.

В 12-ата минута Карим Бензема също записа името си сред голмайсторите. Гарет Бейл центрира от дясно, а френският нападател засече за 3:0.

Играчите на Реал продължиха да редят атаки, а след само още 6 минути, „белите“ отново ликуваха. Даниел Карвахал подаде от дясно на Роналдо, а португалецът без да се суети покачи на 4:0.

Кристиано Роналдо

Малко преди края на полувремето, в 41-ата минута, Хихон инкасира още едно попадение. Комбинация между Иско и Бензема завърши с гол на последния, който записа за втори път името си сред голмасйторите.

Гарет Бейл

След почивката Гарет Бейл бе принудително заменен от Хесе, след като получи разтежение.

В 62-ата минута гостите отбелязаха, чрез Исмаел Лопес Бланко, който отигра добре една ситуация в наказателното поле и се разписа за 1:5.

Две минути по-късно Зинедин Зидан имаше нови главоболия. Друг от нападателите му – Карим Бензема – се оплака от болки в глезена на десния крак и бе принудително заменен от Матео Ковачич.

В 67-ата минута Дани Нди се оказа в центъра на любопитно положение, но не съумя да се възползва максимално.

До края срещата се доиграваше, като не бяха създадени опасни положения.

В класирането Реал Мадрид е втори с 43 точки, а Хихон е 19-и с 12.