Виляреал, Еспаньол и Алавес продължават безпроблемно напред в турнира за Купата на краля в Испания. Елитните тимове нямаха проблеми в сблъсъците си от 1/16-финалите на надпреварата и заслужено намериха място в следващата фаза.

Виляреал трябваше да преодолява пасив от един гол след първия мач срещи Понферадина и имаше нужда от победа с минимум два чисти гола. „Жълтата подводница“ показа класа и спечели категорично с 3:0. И трите гола за домакините паднаха в рамките на 17 минути през втората част.

Еспаньол също не допусна изненада срещу Тенерифе и победи с 3:2. В първия мач двата тима не успяха да излъчат победител, а всичко бе решено днес.

В другия мач по-рано Алавес се разправи с Хетафе и също намери място в следващата фаза. Домакините биха с 3:0 и след успеха си с 1:0 в първия мач, продължават безпроблемно напред.

По-късно тази вечер са мачовете Бетис – Кадис и Валенсия – Сарагоса.